Якою має бути медицина у тергромадах на Волині (фото)

На Волині напрацьовували модель надання медичних послуг в об’єднаних територіальних громадах. Об этом сообщает gorodkiev.in.ua со ссылкой на СМИ.

11 жовтня у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар "Практичні аспекти організацій надання медичних послуг в ОТГ Волинської області", – інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк розповів про особливості надання первинної медичної допомоги на Волині. З його слів, закон про медичну реформу ще не прийнятий, але не варто чекати його ухвалення, потрібно реалізовувати щось у цій сфері вже зараз.

На Волині є райони, які майже повністю увійшли до складу об’єднаних територіальних громад. Йдеться про Ковельський, Володимир-Волинський, Іваничівський райони тощо.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування зауважив, що потрібно розробити ту модель у медичній сфері, яка буде характерна саме для Волинської області. На думку експерта, громади можуть скористатися досвідом Центрів надання первинної медико-санітарної допомоги або законом про міжмуніципальне співробітництво і утворити власну структуру закладів охорони здоров’я, приміром, для кількох громад.

"Одному важко тягнути воза", – зазначив Анатолій Пархом’юк.

Громади, які мають значний ресурс, можуть подбати про медичне забезпечення власної громади самостійно.

Завідувач відділом аналітичної обробки інформації акредитації та ліцензування обласного інформаційного аналітичного центру медичної статистики Марія Гогоша розповіла про
функціонування закладів охорони здоров’я в ОТГ, зокрема про майбутні так звані опорні амбулаторії, документи, які необхідні дя передачі медичної практики, які лікарі можуть працювати в ОТГ тощо.

Головний спеціаліст відділу організації населення медичної допомоги та режимно-секретної роботи управління охорони здоров’я Волинської ОДА Людмила Рожко розповіла про
організацію надання первинної медичної допомоги в амбулаторіях ЗПСМ в рамках реформи охорони здоров’я України. Вона наголосила, що в об’єднаних територіальних громадах слід потурбуватися і про кадри для амбулаторій, і про контроль за наданням медичних послуг.

Експерт із децентралізації Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Урбан зазначила, що на Полтавщині діє комунальний медичний заклад, який фінансується
різними громадами, тому волинським ОТГ є із кого брати позитивний приклад.

Правові питання існування медичних закладів в ОТГ пояснив юрист Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Андрій Погорілий.


Джерело статті: “https://konkurent.in.ua/news/volin/19364/akoyu-maye-buti-medicina-u-tergromadah-na-volini-foto.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя