У Чукалівці територію кладовища розширили за рахунок людських городів

У Чукалівці територію кладовища розширили за рахунок людських городів
У Івано-Франківську селяни звинувачують ритуальну службу в незаконному використанні їхньої землі.

Донедавна це були земельні паї. Їхні господарі – мешканці села Чукалівка, на території якого й розташоване міське кладовище Івано-Франківська. Тепре тут могили. Про те, що на їх ділянках хоронять людей люди дізнались уже запізно.

Марія Коваль власниця земельної ділянки, яка прилягає до міського цвинтаря. Два роки тому отримала лист від ритуальної служби, з проханням віддати пай під поховання. А коли приїхала на ділянку- побачила могили.

"У мене є державний акт на право земельної власності, але на жаль, вона зараз вже не моя.", бідкається Марія

Ховали померлих і на інших наділах мешканців Чукалівки. У ритуальній службі селянам запропонували компенсацію, але погодилися не всі.  

У ритуальній службі селянам запропонували компенсацію, але погодились не всі.

" Ми знаємо, скільки наші земля коштують. Скільки? Одна сотка іде мінімум тисячу доларів, а нам пропонують 4 тисячі.. — гривень?"- говорить мешканка села, Марія Шібель.

В міський раді не знають чому землю селян забрали під кладовище, без їхньої згоди. Говорять, що процес запустив попередній керівник ритуальної служби, якого вже немає серед живих. Тепер у мерії намагаються залагодити конфлікт.

"Ми пропонуємо людям ціну, ту яку ми можемо заплатити. Вона є експертною оцінкою землі, і ми готові викуповувати. Частину земель ми уже викупили" — зазначив Івано-Франківський міський голова, Руслан Марцінків.

Юрист Віталій Книш каже, що це не законно і селяни можуть звернутись до суду:

"Мешканці села — можуть звернутися в суд: чи з вимогою компенсації збитків, чи про відновлення становища, яке існувало до того. Хоча я розумію, що це не дуже приємний момент."

Судитися чи ні — власники ділянок ще не вирішили. Хочуть, щоб їм заплатили ринкову вартість землі.

Деталі у сюжеті ТРК Україна:


Джерело статті: “http://frankivchany.if.ua/zhittya/41082-u-chukalivtsi-terytoriiu-kladovyshcha-rozshyryly-za-rakhunok-liudskykh-horodiv”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя