НАТО все ближче до російського кордону: До Естонії прибув британський батальйон (фото)

Один з чотирьох батальйонів союзників Альянсу, розміщених в країнах Балтії і Польщі, розмістився у місті Тапа на місцевій базі естонської армії.

Британський батальйон сил НАТО прибув до Естонії. Фото:http://www.bbc.com/russian/

В естонському містечку Тапа в сотні кілометрах від російського кордону в четвер урочисто відзначили прибуття британського батальйону на місцеву базу естонської армії. Про це пише BBC, зазначають Патріоти України.

800 британських і 200 французьких військовослужбовців розміщені в Тапа в рамках зміцнення "російського" флангу НАТО. Це один з чотирьох батальйонів союзників, розміщених в країнах Балтії і Польщі.

У промовах на церемонії і президент Естонії Керсті Кальюлайд, і міністри оборони Естонії і Британії Маргус Цахкна і Майкл Феллон говорили, що поява британського та інших батальйонів на території східноєвропейських членів НАТО послужить зміцненню почуття єдності всередині альянсу і його безпеки.

"Це найбільший за багато років британський підрозділ, розміщений в Східній Європі, і його відправка демонструє, що ми вірні НАТО — ми очолюємо підрозділ тут, в Естонії, — сказав Майкл Феллон. — А крім того, це показує , що, хоч ми і виходимо з Євросоюзу, ми продовжуємо піклуватися про безпеку на європейському континенті".

Міністр оборони Естонії Маргус Цахкна заявив на прес-конференції після церемонії і параду, що рішення про розміщення чотирьох батальйонів на східному фланзі альянс прийняв "в результаті агресивних дій Росії в Україні".

За задумом керівництва НАТО і країн Балтії, чотири батальйони в Естонії, Латвії, Литві та Польщі, не представляючи з себе великої військової сили, проте повинні захистити, наприклад, від збройних конфліктів за участю військових без відзнак, як це було під час анексії Криму.


ТОП новости

Вход

Меню пользователя